ЛАБОРАТОРІЯ

ЛАБОРАТОРІЯ

Лабораторія КП «ВодГео» має багаторічний досвід в області контролю якості води,  системний підхід і унікальні органолептичні, епідеміологічні, санітарно – хімічні, радіаційні методи контролю питної води. Підприємство приділяє велику увагу методичній роботі, навчанню фахівців даної діяльності.

Забір води для м. Сміла здійснюється з Білозірського водозабору, якій налічує 27 свердловин. Вода очищується на станції знезалізнення, на швидких фільтрах відкритого типу в кількості 6 штук. Вода знезаражується гіпохлоритом  натрію і подається в резервуари чистої води, а звідти насосами в розподільчу мережу міста. На нашому підприємстві  є дозвіл на спеціальне водокористування, спеціальний дозвіл на користування надрами, ліцензія на централізоване водопостачання.

            Контроль за якістю питної води проводиться згідно чинної нормативної документації ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної призначеної до споживання людиною».

            Контроль за якістю питної води на підприємстві здійснює атестована аналітична лабораторія по контролю якості води питної (свідоцтва про атестацію №РЯ 0031/18 від 30.08.2018р. чинне до 30.08.2023р.).

Питна вода завжди контролюється наступними показниками згідно затвердженого графіка:

  • органолептичними;
  • епідеміологічними;
  • санітарно - хімічними;
  • радіаційними.

            В КП «ВодГео» здійснюється очистка стічних вод на очисних спорудах каналізації. Для контролю за якістю стічних вод які скидаються в каналізаційну мережу міста підприємствами та населення є атестована аналітична  лабораторія по контролю за якістю стичних вод (свідоцтва про атестацію №РЯ 0032/18 від 30.08. 2018р. чинне 30.08.2023р.), що здійснює контроль згідно графіка технологічного, хімічного контролю за роботою очисних споруд та графіку відбору проб на підприємствах міста.

            Система каналізації міста Сміла призначена  для захисту водного басейну та ґрунту від забруднення господарсько - побутовими стоками. Очистка стоків проходить у два  етапи:  

  • механічна і біологічна;
  • знезараження гіпохлоритом натрію.

            Ефективність роботи окремих споруд каналізації контролюється за складом стічних вод перед кожним етапом очистки і після нього.

            Лабораторія підприємства здійснює регулярний  лабораторний контроль за якістю стічних вод підприємств. У рази виявлення лабораторією КП «ВодГео»  перевищення норм, встановлених місцевими Правилами приймання стічних вод підприємств у міську каналізацію водоканал виставляє рахунок за понаднормативний скид.

           Аналітична лабораторія  нашого підприємства може провести дослідження індивідуальної  стічної води. Також лабораторія підприємства може провести лабораторне дослідження  любої питної води з індивідуальних свердловин та колодязів.