СЛУЖБА ВОДОПОСТАЧАННЯ

СЛУЖБА ВОДОПОСТАЧАННЯ

            Загальна протяжность водогонів по м. Сміла складає близько 185 км, що значною мірою ускладнює обслуговування мереж.  Забір води для міста Сміла Черкаської області здійснюється із родовища підземної води «Смілянське», у склад якого входять Білозірський та Ірдинський водозабори. Родовише розташоване в межах лівобережної частини р. Ірдинь і налічує 27 артезіанських свердловин. В геоморфологічному відношенні територія знаходиться в межах Придніпровського узгір'я. В геологічній структурі приймають участь осадкові утворення четвертинної неогенової, палеогенової системи, кристалічні породи докембрія і продукти їх розкладу.

            Вода від артезіанських свердловин по двох з’єднаних лініях водопроводу поступає на камери переключення, далі -  по трубопроводах D=300 мм і 400 мм подається на станцію знезалізнення для подальшої очистки. Загальна довжина водогонів від артезіанських свердловин до підйому складає 11 204 м. Процес очистки води здійснюється на швидких фільтрах відкритого типу з верхньою подачею води. Завершальною стадією очистки є знезараження води гіпохлоритом натрію з наступним 30 хвилинним контактом в резервуарах чистої води (РЧВ).

            Для накопичення достатньої кількості питної води на всіх ВНС встановлені РЧВ:

–         на території насосної станції II-го підйому – один РЧВ об’ємом 1000 м3 та два РЧВ об’ємом по З00 м3;

–         на території насосної станції III-го підйому – два РЧВ об’ємом по 3000 м3;

–         на території насосної станції IV-го підйому – два РЧВ об’ємом по 3000 м3;

–         на території насосної станції V-го підйому – два РЧВ об’ємом по 1000 м3;

–         на території насосної станції «Шевченко» – два РЧВ об’ємом по 250 м3. 

            Швидкі фільтри призначені для видалення з води завислих і колоїдних речовин. В технологію очистки вкладені процеси взаємодії гравітаційних, адгезаційних, адсорбційних сил. В результаті спрощеної аерації відбувається асоціація молекул (FеIII).

           Фільтри відкриті, самопливні, перепад тиску  утворюється внаслідок різниці рівнів води на фільтрі і в резервуарах чистої води. Заміна фільтруючого завантаження проводиться по мірі зносу або цементації.

            В 2004 – 2005рр. проведена реконструкція фільтрів  та заміна дренажно-аераційної системи і заміна гравійної засипки на кварцовий пісок марки ПКФ.