СЛУЖБА ВОДОВІДВЕДЕННЯ

 СЛУЖБА ВОДОВІДВЕДЕННЯ

Каналізаційна мережа забезпечує безперебійне приймання та відведення стічних вод з території населеного пункту до місця її очищення – каналізаційних очисних споруд (КОС).

Система водовідведення включає в себе каналізаційну мережу (напірні та самопливні колектори), 9 каналізаційних насосних станцій та каналізаційні очисні споруди.

Стічна вода, яка потрапляє на КНС, перекачується по двом напірним колекторам діаметром 150 мм кожний до камери-гасника, який розташовано на території Смілянського електромеханічного заводу.

Загальна протяжність каналізаційних мереж становить 167 км, у тому числі головних колекторів – 75,6 км, вуличних мереж – 42,1 км, внутрішньо-квартальних та внутрішньо-дворових – 49,34 км.

Стічні води, які надходять від споживачів по самопливним колекторам, потрапляють у грабельні відділення каналізаційних насосних станцій. На вході в грабельне відділення встановленні решітки для видалення крупних предметів та забруднень.

При досягненні максимального рівня стоків у грабельному відділенні включається насос, вимкнення якого відбувається при випорожненні до мінімального рівня.

Всі стічні води, які надходять у грабельні відділення, перекачуються низкою станцій на головну станцію, з якої стоки потрапляють на каналізаційні очисні споруди для подальшої очистки.

Каналізаційні мережі міста забезпечують безперебійне і надійне приймання та відведенні стічних вод. Відповідний рівень забезпечується при виконанні регламентних робіт  графіка ППР та сезонних промивок каналізаційних колекторів.

При роботі на каналізаційній насосній станції черговий машиніст контролює роботу станції за такими параметрами:

– Засмічення решіток у гральному відділенні.

– Рівень стічних вод у грабельному відділенні.

– Тиск стічної води у напірному колекторі.